Yapımcı


Yapımcı (Kadriye Özden)

Mendilim Keklik Kokuyor’un senaryosunu okuduğumda kesinlikle film yapılması gerektiğine inandım. Antik Yunan Tragedyalarında işlenen dramatik yapıya uygun sağlam bir öyküsü vardı.
Vatan savunmasına ant içmiş, imanları ve vatan sevgileri en büyük silahları olan Osmanlı ordusu ve Osmanlı halkının devrin en güçlü ülkeleri ve bunların ordularına karşı verdikleri mücadele insancıl bir yaklaşımla anlatılıyordu. Böylesi zorlu ve sıkıntılı bir tarihsel dönem içerisinde her devirde geçerliliğini koruyan aşk, fedakarlık, vatan sevgisi gibi konularla birlikte günümüz dünyasının içinde bulunduğu kaotik durumun sebeplerinden biri olan emperyalizmin ele alındığı çarpıcı ve sürükleyici senaryonun filminin yapımcısı olma gururunu hissetmekteyiz.
Eserin hedef kitlesi, ele aldığı konular bakımından hem tarihsel hem de dramatik unsurlar içermesi sebebi ile geniş bir izleyici kitlesine hitap etmektedir. Bu sayede eser daha fazla izleyiciye ulaşma hedefinde de başarıya ulaşacaktır. Gönüllü olarak Çanakkale Savaşı’na katılmak isteyen 15-16 yaşlarındaki çocukların hikayelerini konu edinen “Mendilim Kekik Kokuyor” isimli uzun metraj sinema filmimizin çekimlerine Ağustos 2018’de başlamayı ve 2019 yılı içerisinde tamamlayıp vizyona sokmayı hedeflemekteyiz.
Filmimizin sadece Türkiye’de değil çok sayıda kopya ile tüm dünyada vizyona girmesini hedeflemekteyiz. Böylesi bir çalışmanın kusursuz olması için tüm hassasiyetleri göstereceğiz.
Filmimizin yurt içi ve yurt dışı gişe gelirlerinden firmamıza düşen net payın %5’lik kısmını ihtiyaç sahibi şehit ailesi çocuklarına burs olarak verilmesi için “Mehmetçik Vakfı’na aktarmayı planlamaktayız. Böylece bu vatan için kendilerini feda eden şehitlerimize olan borcumuzu ödeyemezsek de kendi sorumluluğumuza düşen takdirinin bir kısmını gösterebiliriz düşüncesindeyiz.

Sistem Medya Prodüksiyon Film Yapım Reklamcılık Hiz. Ltd. Şti.

2003 yılından bu yana medya sektöründe yapımcı firma olarak hizmet vermekte olan Sistem Medya Prodüksiyon; öncelikle reklam ve tanıtım sektöründe hizmetler üretmiş, ilerleyen zamanlarda TV programları, dizi filmler ve belgesel yapımlara imza atmıştır.

İlave olarak, kendi teknik altyapısını oluşturmuş, ulusal kanallarda yayınlanan birçok dizi film, TV programı, sinema filmleri ve reklam filmlerinin teknik yapımını gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Şirketimiz sektördeki projelere; kamera, montaj, jimmy jib, ses, ışık gibi her türlü teknik altyapıyı sağlamaktadır. SMP kadrosunda bulunan uzman personeller yapımlarda en doğru çözümü üretebilecek yetenek ve donanıma sahiptir.

YAPIM DENEYİMLERİMİZ :

• Belgeseller: “Hayat-ı Roman” (2018), “Geride Kalanlar” (2017), “HER İLMEK BİR ÖMÜR” (2015), “İKİ VATAN TEK KADIN” (TRT BELGESEL 2014), “Diyar-ı Kelkit Belgesel Filmi” ve “Kelkit Türküleri” (DOKA / Kelkit Kültür Envanteri 2013), “Karadeniz’den” (TRT AVAZ / 39 Bölüm / 2012-2013), “Ağın’a Yolculuk” (Ağın Kaymakamlığı / 2013 /Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından övgüye değer bulunarak Başarı ödülü almıştır.), “Tanrıların Göksel Tahtı Adıyaman&Nemrut” (T.C. Adıyaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü 2013), “Dağların Avucundaki Kent- Gümüşhane’ (T.C. Gümüşhane Valiliği Kültür ve Turizm Müdürlüğü 2011), “Ey Gidi Kürtün” (T.C. Gümüşhane Valiliği Kültür ve Turizm Müdürlüğü 2011)
• Uzun Metraj Sinema Filmi Projeleri: “Mendilim Kekik Kokuyor” (T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı destekli, Çekim Aşamasında), “Duduya” (Hazırlık Aşamasında) “Yağmur Gelin” (Hazırlık Aşamasında)
• Dizi Film Ve TV Programları: “Güneşin Doğduğu Yerden” TRT Müzik Kanalı’na TV programı 2011), “YALANCISIN SEN” (ATV Dizi Film 2009) “ZÜLFİKAR” (Kanal7 Dizi Film 2008)
• Tanıtım ve Reklam Filmleri: “Avrasya Hospital” (2016), “TEKİRDAĞ TANITIM FİLMİ” (2015), “ZİRVELERİN GÜMÜŞ KENTİ –GÜMÜŞHANE” (2015), SEMİTAŞ EMPRENYE A.Ş. (2015), “Şehirler Sultanı” (T.C. Edirne Valiliği Tanıtım Filmi / 2013), “BorçkaMacahel Karagöl Keşfetmek Lazım Projesi” (Borçka Kaymakamlığı 2012), Eskişehir Gelir İdaresi Başkanlığı (2012), “Semitaş A.Ş” (2007), “Oruçoğlu Termal Resort” (2007), “Dap Yapı” (2007), “Kuleli Askeri Lisesi” (2006)
• Kısa Film Projeleri: Ufuk (2018)
• Tiyatro: Kültür Bakanlığı destekli, yazarlığını Elçin GÜRLER’in yaptığı “SARDUNYA ÇİÇEKLERİ” isimli tiyatro oyunumuzun gösterimleri tamamlanmıştır. (2016)